| Allexa_Maria_1993 a întrebat:

Dupa cate zile/saptamani incepe sa se vada burta daca esti gravida...si semnele ca ai ramas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bdtd04 a răspuns:

In general din luna a2a - a3a incepe sa se vada burtica mai bine. Iar semnele sunt lipsa menstruatiei, greturi, stari de nervozitate (nu la toata lumea ), oboseala, constipatie, ameteala, urinare frecventa, senzatie de foame constanta, senzatie de somnolenta, cam astea ar fi.

| Allexa_Maria_1993 explică (pentru Bdtd04):

Semnele astea apar imediat sau tot in luna a 2a?

| devor a răspuns:

Semnele sunt lipsa menstruatiei, greturi, stari de nervozitate (nu la toata lumea ), oboseala, constipatie, ameteala, urinare frecventa, senzatie de foame constanta, senzatie de somnolenta

| Allexa_Maria_1993 explică (pentru devor):

Pai pe mine ma doare capul si burta dar nu foarte rau...alte semne nu am...

| Bdtd04 a răspuns (pentru Allexa_Maria_1993):

Din cate stiu, doar semnele de greata, oboseala si senzatia de somnolenta sunt primele simptome.

| Allexa_Maria_1993 explică (pentru Bdtd04):

Multumescc