| ririsa a întrebat:

E adevarat ca acea secretie noncolora pe care o are orice fata in diverse situatii ajuta si la hidratarea pielii din zona intima? Imi spunea o prietena ca ea prefera sa nu indeparteze acea secretie ci sa si-o intinga cu degetele pe toata zona intima... Are vreun efect pozitiv daca faci acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Nu stiu dac are efect pozitiv, dar are un gust, mmmmm

| ririsa explică (pentru gheorghe699):

Serios?

| gheorghe699 a răspuns (pentru ririsa):

Da,crede-ma,este super.

| VisSs a răspuns:

Ea prefera sa fie o nespalata

| MariaXDD a răspuns:

Nu am mai auzit la nimeni asa ceva? Nu cred ca e bine ce face fata aia. Secretia esta este doar ca sa iti arate ca esti in perioada in care poti ramane insarcinata, in niciun caz ca sa te hidrateze. Mucioasa nazala (mucii, daca vrei?) o indepartezi, nu te ungi cu ea pe nari- am zis asta pentru. ca mi se pare ca are cam aceeasi consistenta cu secretia din zona intima. Cred ca are un efect rau, ai putea sa faci o infectie probabil daca se aduna multa secretie si nu te stergi

| ririsa explică (pentru MariaXDD):

Eu una nu am mai auzit de asa ceva, doar ce mi-a zis ea... oricum, mai spunea si ceva gen ca atunci dupa ce se usuca in mod natural acea secretie intinsa pe toata zona intima ramane pielea foarte fina. Acum nu stiu ce sa spun daar nici mie nu mi se pare prea okeilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretia e normala. In interiorul vaginului. Il mentine umed si astfel tine la distanta microbii. Ce face ea e stupid si neigienic. Ea isi intinde infectia laughing)). Pentru ca daca are atat de multa secretie incat s-o intinda, inseamna ca e abundenta. Si abundenta e semn de candida sau alte infectii.

,, mai spunea si ceva gen ca atunci dupa ce se usuca in mod natural acea secretie intinsa pe toata zona intima ramane pielea foarte fina''
Asta e cea mai mare inventie pe care am auzit-o.

| MariaXDD a răspuns (pentru ririsa):

Eu zic ca fata asta a facut un fel de crema pentru cei care nu au bani laughing)

| GabrielGL a răspuns:

Nu e normal dar curateni e esentiala dar sa stiti ca cea de la baieti e mai buna ca o mie de creme si nu glumesc pentru fata etk...