| lanadelrey15 a întrebat:

E in regula sa tin post intermitent in fiecare zi pentru 21 de ore? Tin sa mentionez ca sunt adolescenta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

E in regula, insa nu neaparat e cazul pentru aceleasi rezultate.

Poti avea 3 sau 2 mese pe zi ordonate din ce trebuie si ai acelasi rezultat la slabire daca pe zi in 24 ore ai acelasi nr de calorii.
Un nutritionist poate sa-ti faca o dieta asa.

Asta ca sa nu pierzi vitamine, minerale, fibre cu o dieta de capul nostru.
Adica daca in 24 ore ai 1000 kcal mancate cu postul ala, sau 1000 din cele 3 mese, e tot aia, slabesti la fel.

Ca se rezuma tot la deficit caloric la slabit.

4 răspunsuri:
| Andrei789t a răspuns:

Daca vrei sa ți post poți sa o faci după calendarul ortodox?

| suntserios a răspuns (pentru Andrei789t):

Realizezi că întreabă cu totul altceva nu?

| lanadelrey15 explică (pentru Andrei789t):

Ma refer la post intermitent, nu religios, acesta are legatura cu slabitul, dar multumesc

| Andrei789t a răspuns:

Am vrut sa spun fără semnele de exclamarea