| Justjust11 a întrebat:

Este adevarat ca daca vreau sa slabesc pot lua o geaca groasa pe mine seara si sa fac exercitii 15m, 20m pot slabi in 2 luni 10-15 kg? Daca tin si regim? Am 110 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ce legatura are o geaca groasa cu slabitul? din contra frigul creste rata metabolica nu caldura, desigur nu recomand sa devi pinguin si sa stai in congelator, pentru a slabi este nevoie de alimentatie saraca in calorii, de ce nu mergi pe jos? de luna viitoare va fi si mai cald asa 3, 4 ore de plimbare plus o dieta stricta si vei slabi, nu te gandi la 10-15 kg si la primul kg apoi al dolea si tot asa, daca ai fantezi de asta 15 kg vei fi dezamagit,in fapt conteaza fiecare calorie,evita zaharul,dulciurile,grasimile, sucul dulce,apa minerala doar plata,multe fructe,legume,carne de porc, pui, miel, vita, peste, organe etc
si cantarestete zilnic, scrie absolut tot ce manci intr-un jurnal

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine tii regim si faci sport cat mai mult geaca pe caldura asta nu ajuta.

| PainTech a răspuns (pentru RAY):

Probabil ca se gandeste ca asa transpira mai repede...

| BuLaNNNeL a răspuns:

Transpirația n-are legatura cu slabitul, prin transpirație elimina apa +toxice din corp, apa pe care o bei inapoi pe parcursul zilei happy

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Apa-toxine*

| ziftode a răspuns:

Sunt reclame care vand centura "minune" care se pune peste burta si "topeste" grasimea de, dedesubt prin transpiratie, asa ca cineva s-o fi gandit ca, cu o geaca face asta pe tot corpul
evident ca, dai banii degeaba, iar tu o sa mori de cald degeaba