| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că în sarcină, dacă ai poftă de dulce, vei avea o fetiță, iar dacă ai poftă de sărat și acru, vei avea un băiețel?

(Încă nu sunt însărcinată, dar aș vrea să știu pe viitor)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Nu e adevărat, sunt niște mituri.

| gabicoo a răspuns:

Povești nemuritoare.

| LaviniuA a răspuns:

Da da. Daca ai pofta de toate iese androgin ca mine.

| ioana748 a răspuns (pentru LaviniuA):

Adica ingerhappy

| pisica2017neagra a răspuns:

Nu e adv, maica-mea mi-a spus că atunci când era însărcinată cu mine avea pofta numai de sărături, murături, acrituri si când era cu sora mea de dulciuri =) am ieșit fete

suntserios
| suntserios a răspuns:

Băbisme

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde de spermatozoid.

| popapopica a răspuns:

Nu e adevarat.
Adevarul este lipsa unor minerale/vitamine din corp. Si se "traduc" prin pofte.

| simplaexsistenta a răspuns:

Basme fermecate

| LaviniuA a răspuns (pentru ioana748):

Daa big grin de asta vin pe TPU, ca sa fac fapte bune big grin

| ioana748 a răspuns (pentru LaviniuA):

Chiar si-asa happy