| EuNumaiEuNumai a întrebat:

Eu am un semnmai jos de gat iesit din piele,afara,si e micut,dar ma agat in el cu orice,si ma doare atunci,este cam zgariat semnul si mi-e frica sa nu cumva sa mi-l agat mai tare si sa se rupa,nu stiti ar trebui sa il operez,ce boli se pot face daca se rupe un semn? Va rog,ajutati-ma, dau funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Nicolae_Ciofu_1976 a răspuns:

Vrei sa spui ca ai o alunita
alunitele sunt foarte sexy
trebuie tinute sub control
la orice schimbare de culoare, forma sau marime trebuie sa mergi la un control dermatologic
Alunitele si petele pe piele trebuie tratate cu multa seriozitate (pot aparea complicatii majore)

| Useeeer124124 a răspuns:

Nu inteleg. Ce fel de semn este?

| EuNumaiEuNumai explică (pentru Useeeer124124):

Semn din nastere, dar e mic

| Useeeer124124 a răspuns (pentru EuNumaiEuNumai):

Aha. Pai, daca observi vreo schimbare la el, orice, sau incepe sa te incomodeze cred ca ar fi bine sa mergi la un medic. Bafta!

| NoInteres a răspuns:

Nu este nimic... daca ti se rupe straight face