| R8rirjtbfiifi a întrebat:

Eu de marți după-amiază am avut diaree, vărsături și febră, am fost la medicul de familie sa îmi dea un tratament și am primit tratamentul greșit. Vineri am fost la urgențe și după ce am luat tratamentul pe care mi le-au dat doctorii, am scăpat de febră, vărsături. Momentan scaunele sunt ca un mucus.ideea este că eu vad ca și cum aș fi obosit, nu știu exact cum sa explic. Vad clar, vad sa citesc doar că văd ca și cum sunt obosit, derutat. ce as putea face in privință cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Hidrateaza-te si ia niste vitamine cateva luni pana te refaci.

| gabicoo a răspuns:

Săruri de rehidratare ai luat? Că tratament ți-au prescris Normix?
Soluția: pe lângă tratamentul prescris i-a și vitamine și săruri de rehidratare, iar pentru oboseală stai două trei zile în casă și te odihnește.

| shyde a răspuns:

Vezi medicu de familie, fa-ti si niste analize de sange. Ia si un test covid de la farmacie.

| R8rirjtbfiifi explică (pentru shyde):

Am avut enterocolita și de asta am avut toate aceste simptome