| Alecsx25 a întrebat:

FEBRA MUSCULARA. Bun, deci cum sa va spun, la sport la proba de genoflexiuni am facut 130( ciudat, altadata facem peste 220-230 ), dar nu mai facusem genoflexiuni de foarte mult timp. Dupa cele 130, simteam ca nu mai pot sa stau in picioare, cel putin de la 100 in sus m-am fortat, am simtit eu in organism. Proba am dat-o joi, iar astazi pe Duminica. Am o febra musculara care nu ma lasa sa fac mai nimic, daca flexez putin cad jos. Nu pot sa dorm, ma trezesc de durere.
Tin sa precisez ca, dupa ce le-am facut joi nu m-a durat foarte tare, vineri asa si asa, iar sambata si duminica, adica acum simt ca sunt paralizate picioarele.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Pai, de obicei dupa ce faci efort fizic mai intens ia o tableta de ciocolata sau 2-3 cubulete de zahar sau o aspirina. Nu mai faci febra musculara deloc sau nu atat de intensa. Acum eu zic sa incerci sa te misti, caci altfel o sa te doara si mai tare. Daca nu te lasa in cateva zile, du-te la doctor. Durerea e localizata undeva?

| Daniel2836 a răspuns:

MISCA-TE incintinu.
funda?

| Alecsx25 explică (pentru TheCritic):

Deci ma dor muschii de pe femur, adica din partea din fata, ambele picioare. Si simt ca mi se trage usor in sus, adica spre spate.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O baie mai fierbinte, o aspirină tamponată și exerciții fizice cât mai ușoare pentru detensionarea mușchilor, febra cedează mai repede.
Pa, pa.

| Deea_Andreea_2000_IWgY a răspuns:

La febra musculara merge sa iei si zahar sau ciocolata
:*

| TheCritic a răspuns (pentru Alecsx25):

E ok, e doar o febra musculara.Numai bine!