| aiurea231223 a întrebat:

Fetelor am o întrebare pentru voi: vineri plec la munte și mi-a venit menstruatia ieri (a întârziat cam o săptămână din cauza stresului). La mine durează 7 zile și este foarte abundent. Cum as putea sa mai reduc puțin (măcar durerea dacă as putea sa o reduc) pe a mă putea bucura de excursie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Tina88 a răspuns:

Incearca sa faci sport pe perioada menstruatiei, este putin inconfortabil insa te va ajuta sa iti pui in miscare ce trebuie pus in miscare si sa scapi mai repede happy

| aiurea231223 explică:

Tina88 Mulțumesc mult pe sugestie dar eu din acest motiv am renunțat la sport în urma cu câțiva ani pe ca dacă fac orice fel de efort în aceasta perioada apare o hemoragie foarte urâtă și de durata mai mare, dar îți mulțumesc foarte mult pe sugestie a fost primită foarte bine!

| Tina88 a răspuns (pentru aiurea231223):

Imi pare rau, la mine functioneaza laughing