| ingerasmotat a întrebat:

FUNDA pentru cel mai folositor raspuns! Buna TPU am o intrebare. Cine a folosit proteine sau steroizi pentru cresterea masei musculare? As vrea sa stiu ce a folosit daca a facut si sport daca a observat vreun efect vizibil cat timp a luat, cat l-a costat. lucruri utile care trebuie stiute

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Atletii consuma suplimente alimentare doar sub supraveghere medicala, ca daca le consumi aiurea te indrepti incet dar sigur catre spital.

| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, unele legume ( soia, quinoa, fasole, etc )

suplimente cu proteine = mancare concentrata ( iei cand n-ai timp sa-ti asiguri toate proteinele din mancare )

steroizi = hormoni SINTETICI, ilegali, cu care te distrugi

Steroizi iei DOAR cand faci performanta, si ai :

- minim 10 ani de sala ( 15-20 de ani de antrenamente e mai recomandat )
- 7-8 mese consistente pe zi ( fara 15 milioane / luna in mancare, exclus steroizi )

Pe scurt, steroizi iei DOAR cand ti-ai atins maximul genetic si vrei sa treci de bariera asta, ca sa participi la concursuri.

Mai multe informatii : www.culturism.ro/alimentatie

| greyhound a răspuns:

La 14 ani ar trebui sa faci si tu un sport obisnuit si sa ai grija sa mananci corect.
Sala mai incolo.

| ingerasmotat explică (pentru greyhound):

Cine a zis ceva de 14 ani? laughing

| greyhound a răspuns (pentru ingerasmotat):

Am citit intr-o intrebare de-a ta

| ingerasmotat explică (pentru greyhound):

Ai citit gresit am 16-17 ani.

| greyhound a răspuns (pentru ingerasmotat):

Tot nu-i de ajuns happy

| ingerasmotat explică (pentru greyhound):

Nu vreau sa ma apuc de culturism oh go on vreau doar sa fiu putin mai facut atata tot.

| greyhound a răspuns (pentru ingerasmotat):

Se rezolva cu box, canotaj, inot, handbal s.a.

| Marius1985 a răspuns:

Decat steroizi, care te pot afecta grav daca nu stii ce faci, mai bine iesi Metadrol: http://track.metadrol.ro/product/Metadrol/?pid=120&uid=1419 E cel mai bun si sigur produs de masa musculara!