| AnaNuSuntPa a întrebat:

Hei..acum 2 saptamani mi-au iesit 10 bubite mici pe frunte si nu stiu cum sa scap de ele..in fiecare zi ma spal pe fata dimineata si seara si apoi ma dau cu crema hidratanta happy Intr-o zi mi-a apatu un cos tot in zona aia si l-am dat cu fond de ten si corector. posibil sa fie de la fond de ten? Si sora mea il foloseste dar nu i-a iesit nimic si s-a dat si pe toata fata! Nu se vad rau dar cand pun mana se simti...sunt alb dar nu cu puroi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| inLoveWithNutella a răspuns:

Nu te mai da cu crema. Eu, daca ma dau cu crema hidratanta mi se fac si mai multe pe fata sad

| marry95 a răspuns:

Nu te mai da cu fond de ten. mie cand imi apare un cos pun crema hidratanta dar nu pe toata fata doar pe cos si nu masezi, lasi sa intre singura in piele. Cand a intrat in piele iar pui. In cateva zile iti dispar si nu iti raman nici semne.

| AnaNuSuntPa explică (pentru inLoveWithNutella):

Pai si cu ce sa ma dau? Pentru ca am tenul uscat si cateodata gras...

| AnaNuSuntPa explică (pentru marry95):

Pai cu fond de ten ma dau rar..decat cand imi apare vreun cos sau cand am fata rosie ca am dormit pe burta..Asa mai fac si eu.pun foarte multa crema doar pe cos si dupa se face moale si alb.dar eu nu am cosuri am niste bubite mici mici.