| anonim_4396 a întrebat:

Hei,am o intrebare. De ce se zice ca fetele sunt mai irascibile cand sunt pe stop?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

Pentru ca simtim dureri nu prea suportabile, purtam un fel de pampers care ar putea oricand sa dea pe-afara, ne da o stare de nervozitate.Nu cred ca tu te-ai simti bine cu dureri oribile in zona burtii si a spatelui, cu frica de a nu te pata in public si cu intamplari nasoale.
De exemplu, e vara, o excursie de neuitat se anunta la mare, sau bai, undeva unde e apa, iar fix atunci iti vine, mi s-a intamplat, am crezut ca ma dau cu capul de pereti.

7 răspunsuri:
| 97violet a răspuns:

Hormonii laughing
i guess

| suităr a răspuns:

Da bine boss, îi fain să ai crampe 24/7 și să stai cu o frică constantă că te pătezi și că nimeni nu te ia in seamă că lol

| Meli2314 a răspuns (pentru Innsbruck):

Sunt fata, si exact si mie mi s-a intamplat vara, sa merg in vacanta, si fix atunci sa-mi vina. Faza e ca am intrebat, deoarece eu nu sunt nervoasa cand e perioada aceasta a lunii si nici nu prea am crampe. laughing

| Innsbruck a răspuns (pentru Meli2314):

Nici eu nu prea am avut crampe, dar mi s-a intamplat de cateva ori si simteam ca mor, nu puteam sa ma ridic de pe scaunul de la scoala, durea ingrozitor. Gandeste-te ca alte fete au tot timpul asemenea dureri, noi suntem mai norocoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt mai irascibile. am citit un banc ca de fapt in acea perioada a lunii se pot purta cum sunt de fapt, fara ca nimeni sa comenteze tongue

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

"se pot purta cum sunt de fapt" rolling on the floor)
Esti foarte rautacios...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru madyddd):

Mai conteaza. conteaza faptul ca si acum ma intreb daca are dreptate laughing.
serios vorbind, am vazut ca sunt fete si fete. unele sunt mai nervoase, altele nu au nici pe naiba. cine stie de ce depinde chestia asta, adica diferenta