| xDyaDya a întrebat:

Hei. Am si eu o intrebare. Stiu ca e putin ciudata laughing dar nu conteaza.
Absolut toate persoanele pe care le cunosc, chiar si din ce am citit pe internet, zice ca sangele are gust putin sarat. Ciudat este ca sangele meu nu are deloc gust sarat, deci ABSOLUT DELOC! Are gust de fier si e foarte foarte foarte putin dulciu ( daca sunt foarte atenta la gustul lui imi dau seama ca e putintel dulcelaughing )
Oare de ce? ='?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| zaratu a răspuns:

Are gust de fier deoarece sangele contine pe la langa magneziu calciu contine si fier

| inLoveWithNutella a răspuns:

Sangele are gust de fier pentru ca contine fier(te rog sa imi scuzi cacofonia). Sangele are gust sarat deoarece 85% din totalul de sodiu din corpul nostru se afla in sange. Daca nu stiai, sarea se mai numeste si clorura de sodiu. Sper ca te-am lamurit! happy

| SmoKilla a răspuns:

Sângele are gust amar din cauză că este oxidat

| Chamberlin a răspuns:

Buna,
Asa e si al meu laughing

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Are gust de fier deoarece sangele contine pe la langa magneziu calciu contine si fier, depinde de organismul tau, nu toti avem char acelasi sange, nu-mi explic altfel ideea..tousi du-te fa-ti analize, sau daca cunosti pe cineva priceput care poate sa ia sange. FUNDA?

| xDyaDya explică (pentru IoneeLaaaMaa):

Stiu si eu ce contine sangele, intrebarea e de ce toti spun ca e sarat!

| xDyaDya explică (pentru zaratu):

Vai nici nu staim! Te rog sa raspunzi la intrebare, nu ce contine ca stiu si eu, ok?

| xDyaDya explică (pentru inLoveWithNutella):

DRAGA MEA! stiu ce contine, nu ma mai f. al cap cu asta. eu intrebam de ce nu are acelasi gust? daca nu stii mai bine nu raspunde.

| xDyaDya explică (pentru SmoKilla):

?! o_O