| Aly1Mus a întrebat:

Hei. Am si eu o problema.
Dupa ce am facut dragoste cu prietenul meu, am sangerat, abia a doua zi am observat si acum cand urinez ma ustura... Aveti idee ce ar putea fi? Am folosit prezervativul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Este o iritatie, probabil si o rana care ti-a creat-o penetrarea probabil fara preludiu destul si fara lubrifiant. Ar fi bine sa ceri la farmacie un antibiotic.

12 răspunsuri:
| PaulFerariu a răspuns:

Probabi-l ai rana pe uter...Du-te la medicul ginecolog tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Du-te la ginecolog.
http://forum.romedic.ro/......44886.html
Te pup!

| neutrino a răspuns:

Poate ca nu ati folosit un prezervativ nou... Mergi la medic.

| Aly1Mus explică (pentru neutrino):

Ba da, prietenul meu a desfacut cutia de prezervative in fata mea.

| VadTot a răspuns:

Http://assb.ro/

intra si pune intrebarea acolo.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o rană/zgârietură pe peretele vaginal, ori o afecţiune patologică, sau o INFECŢIE...

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.i-medic.ro/......lui-sexual

http://www.topsanatate.ro/......24560.html

Trebuie să mergi la un control ginecologic pentru un examen de specialitate, o ecografie vaginală şi, eventual, alte investigaţii!

Toate cele bune şi multă sănătate.

Răspuns utilizator avertizat
| Aly1Mus explică (pentru adiuseri):

Nu e prima oara cand o facem laughing ..si daca era asa imi curgea sange cand mi.o baga tongue

| Aly1Mus explică (pentru Ycu):

Nu ai idee, daca trece de la sine, daca dau cu crema CLOTRIMAZOL ATB 10 mg/g?

Răspuns utilizator avertizat
| Ycu a răspuns (pentru Aly1Mus):

Trece de la sine dar mai greu pentru ca e zona unde nu patrunde suficient oxigen si nu poate oxida, nici nu stiu unde este plasata respectiva rana, ca daca e in interior nu ai ce sa aplici acolo, am avut o rana in zona inginala si eu dar ca baiat, si era vizibila si am tratat cu spirt si in 1 saptamana s-a dus complet...

| Aly1Mus explică (pentru Ycu):

Oricum daca e vorba ca trece de la sine, m.am mai linistit, imi era frica sa nu am ceva grav care duce spre cancerul de col.