| Anonima2501 a întrebat:

Hei! sad Astăzi am aflat ca trebuie sa port ochelari permanent, am dioptriile -0.5 și 15 ani. Trebuie sa ii port toată viața? Doctorii nu au menționat acest lucru. Au spus ca trebuie sa revin la un control peste 6 luni. E vreo șansa sa scap de ei vreodată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Din pacate, da. Nu prea se rezolva miopia.

| Anonima2501 explică (pentru aXy99):

Dar acum 1 an nu aveam nimic...

| Volsvagan70 a răspuns (pentru aXy99):

Din cate am inteles exista operatie

| Volsvagan70 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii pentru ochi.
https://www.youtube.com/watch?v=yzg94Iamm_c

Eu nu port ochelari, dar tot le-am facut. Vad putin mai bine ca in trecut. Le fac de 2 saptamani. La mine au mers

Răspuns utilizator avertizat