| miruna1411 a întrebat:

Hei, de vreo 1-2 zile ma doare urechea si durerea se duce spre cap, adica in spatele urechii, imi puteti spune daca am tras curent sau am otita? Menționez ca in urma cu 2-3 zile dormeam cu ventilatorul in cameră

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

E posibil să ai otită externă. Ai fost la bazin de curând?
Ia picături Ciprofloxacin de la farmacie o să te ajute.

| miruna1411 explică (pentru StudentLaMedicina):

De curand nu, am fost in data de 15, dar in ultimul timp tot dormeam cu ventilator in camera, nu am tras curent?

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru miruna1411):

Nu cred. Dă cu nişte picături, o să fii mai bine. Le poți lua fără prescripție medicală.