| Radandam a întrebat:

Hei! Știți cumva care este rata în România a cancerului de piele la persoanele sub 20 de ani? P. S. Am 19 ani si am auzit de melanom care ar putea fi cea mai periculoasa forma de cancer. Vreau sa știu mai multe detalii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Te sperii ca ai cancer degeaba. Cancerul este o boala transmisa prin sânge și dacă nu ai avut în familie o persoana bolnava sunt șanse mici sau aproape inexistente sa ai cancer.

| Radandam explică (pentru Michaeel):

Te referi la cancerul în general ca este transmis prin sânge? Sau doar la cancerul de piele?

| Bruno92 a răspuns (pentru Radandam):

La cancerul de piele se referă