| al3e3 a întrebat:

Am o intrebare destul de intima..De cateva luni, cu 2-3 saptamani inaintea menstruatiei, vaginul meu secreta o chestie albicioasa solida(suna prostesc dar asemanatoare cu un jeleu)... ceea ce nu mi se pare normal.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Secretia la care te referi e perfect normala, nu ar trebui sa iti faci griji

11 răspunsuri:
| sindromforyou a răspuns:

E normal. atunci esti in perioada fertila.

| raluk27 a răspuns:

Se numeste scurgere vaginala. E perfect normala, fiind ca un fel de sistem de "autocuratare" a vaginului. De regula devine putin mai abundenta in perioada ovulatiei. Citeste mai multe pe net, acolo gasesti toate detaliile. A, si pentru a evita disconfortul, foloseste absorbante zilnice.

| DianaIsHere123 a răspuns:

Cred ca o sa moriwinking

| Dracie a răspuns (pentru DianaIsHere123):

Doamne laughing) lasa fata ca nici eu nu stiam cand am vazut asta prima data laughing credeam ca am candida laughing))

| SaveTheNature a răspuns (pentru DianaIsHere123):

Esti foarte foarte limitata.

| DianaIsHere123 a răspuns (pentru Dracie):

Dar chiar o sa moarawinking

| yogril1 a răspuns:

Este ceva normal.Asa se intampla la pubertate te pregatesti practic sa devii domnisoara.

| Azµre a răspuns (pentru mona):

+ Atâta timp cât nu are o textură brânzoasă și nu miroase, te completez eu că-mi ești dragă

| mona a răspuns (pentru Azµre):

Asta era pentru mine sau pentru cea care a pus intrebarea?

| Azµre a răspuns (pentru mona):

Pentru tine Mona happy

| al3e3 explică:

Multumesc! Imi facusem grijiblushing