| OmuPajanjen a întrebat:

Am o mica problema. Aveam la un os de pe talpa piciorului (nu stiu cum sa ma exprim'dar stiti voi) o fisura si trebuia sa stau 3 saptamani, dar eu am stat doar 2.Si,intrebarea este...s-ar agrava oare? Adica uneori ma doare uneori nu.As putea inca sa merg cu carjele...dar, na.Si daca nu s-a sudat complet e adevarat ca imi pune ghipsul la loc si mai trebuie sa stau inca 3 saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hace a răspuns:

De agravat se poate agrava, in ceea ce priveste sudarea osului, acasta este clar ca nu s-a produs. Si da, exista o mare probabilitate sa iti puna piciorul inapoi in ghips.

P.S.: Sa nu crezi ca medicii sunt prosti, daca ei ti-au zis sa stai 3 saptamani, stai 3 saptamani, sau mai mult, niciodata mai putin.

Numai bine happy.

3 răspunsuri:
| OmuPajanjen explică (pentru Hace):

Multumesc de raspuns! Dar mi-l pun pentru inca 3 saptamani?

| Hace a răspuns (pentru OmuPajanjen):

Nu cred ca ti-l vor pune pentru inca 3, dar 2 vor fi sigur. Incearca sa nu calci pe el, deoarece poti agrava. Ar fi cazul sa mergi la medic, daca nu vrei sa iti pierzi vara in carje.

| OmuPajanjen explică (pentru Hace):

Mersi mult pentru raspunsuri