| HoriaGherghel a întrebat:

Hei TPU aveți idee de ce se intampla asa ceva? Am 16 ani 1.84 și am 55kg.Nu prea cresc deloc în greutate și nici nu scad. Orice mananc nu prea pun pe mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| UnchiulRamiz a răspuns:

De câte ori pe zi manci? Baga fast food și multă pâine la masă.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca nu mananci suficient de mult, de aceea nu asimilezi si nu cresti in greutate.

| gaminator a răspuns:

Daca nu ai oboseala, dureri de oase sau muschi, nu lesini la caldura ori nu ai alte semne ca ai avea vreo problema de sanatate; daca ai analize facute, dormi suficient, ai alimentatie suficienta si singura "problema" este ca nu cresti sau scazi in greutate. nu ti fa griji, o sa iei in greutate mai tarziu, ai putea sa faci sala de la 18 ani si o sa cresti in masa musculara.

Concluzionand, metabolismul in aceasta perioada lucreaza, cand o sa mai treaca timp sigur o sa iei in greutate, poate oi fi facut pentru viata pustniceasca totusi, tu stii mai bine.