| AndraEatsyourBrain a întrebat:

Cum pot scapa de kg-mele in plus?batting eyelashes Si cate kg ar trebuie sa am la 1.60? big grin celui mai folositor raspuns dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce înălțime ai?
Învață să mănânci printr-o alimentație săracă în calorii dar care să asigure minimul necesar de nutrienți pentru buna funcționare a organismului și multă mișcare fizică zilnică pentru a arde caloriile.
Exclus înfometarea și sedentarismul.
calorii.oneden.com, orientativ.
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

Invata sa mananci :
http://www.getfit.ro/......abire.html

Si fa sport, dar nu zilnic, de 3-4 ori / saptamana

| ARF a răspuns:

Poti sa scapi de kg in plus facanf in fiecare zi sport, mancand fructe si legume, fara sprajeli si numai sucuri naturale thinking
Normal ar fi bine sa ai cam intre 40-55 de kg thinking Eu am 1.63 si am 46 de kg laughing)

Sper ca ti-am fost de ajutor; x

Funda? puppy dog eyes

| Cosmin86 a răspuns (pentru ARF):

E stupid sa adaugi "funda?" dupa un raspuns, doar un copil mic redus mintal ar face asa ceva

| ARF a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok thinking

| ruddy a răspuns:

Daca ai 1, 60 si 50 kg nu inseamna ca esti grasa, dar incerca sa depui si tu mai mult efor fizic, astfel in cat sa iti modelezi corpul cum doresti :d

| Lalaloveu a răspuns:

Pai cate kg ai? Sa stii ca ar trebui sa ai cu 10-15 kg mai putin decat inaltimea adica in cazul tau cam 50. Poti incerca si colon help sau chestii de genul asta dar nu cred ca o sa mearga... Ar trebui sa mananci cate 5 mese pe zi si cate putin.Nu 3 si mult o data.Sa mananci multe fructe si legume si sa lasi snacksurile si paste sau ceva de genul asta la o parte! :d Eh oricum.Ar trebui sa faci si putin sport! Daca poti daca nu sa stii ca mai e si dieta cu salate.Mananci in fiecare pranz o salata cu branza rosii castraveti si chestii de genul asta. Sper ca te-am ajutat! Si bafta la slabit!winking

| AndraEatsyourBrain explică (pentru Lalaloveu):

Pai chiar 50 de kg am laughing.

| AndraEatsyourBrain explică (pentru Lalaloveu):

Si app : Mercii :*.

| Lalaloveu a răspuns:

Nu ai pentru ce!winking