| Lenna1290 a întrebat:

Dupa cat timp de la ovulatie iese testul de sarcina pozitiv? Deci cred ca sunt insarcinata pentru ca mi-a intarziat menstruatia 8 zile, test am facut acum aproximativ 2 saptamani si atunci era negativ. Oare sunt insarcinata? Precizez ca mai am un baietel de 1 an si 4 luni si este intarcat de aproape 3luni. La control voi merge miercuri. Orice sfat e bine venit. Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testul facut acum 2 saptamani a fost facut inutil si eronat, pentru ca, un test corect de sarcina se face dupa 7-10 zile dupa intarziere.
Daca ai cilul neregulat, testul de face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Poti face un test de sarcina maine dimineata, cu urina de dimineata, pentru ca va fi clar si corect, abia acum.

| Lenna1290 explică (pentru Violleta2022):

La cat de curioasa sunt l-as face acummm. dar astept pana maine dimineata. Merci de raspuns