| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU masturbarea are efecte negative fizice,ma face sa arat mai rau,apar cosuri,riduri, ma imbatraneste ca asa am auzit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Delcatty a răspuns:

Nu are aceste efecte. Totusi, in exces, iti poate face probleme in timpul sexului cu ejacularea precoce sau intarziata. Distreaza-te moderat, nu de zece ori pe zi.

| asuari a răspuns:

Eu n-am auzit nicăieri că te schimbă fizic, poate psihic.

| vclaudiu7 a răspuns:

Te schimba psihic, nu fizic.
In exces o sa devii anxios cand vorbesti cu o fata, gen social anxiety.

| Celcestietot a răspuns (pentru asuari):

Într-adevăr, te maturizezi mult psihic dacă o freci.

| Furnicuta000 a răspuns:

Am citit ca un baiat a murit dupa ce s-a mastur*** de foarte multe ori intr-o singura zi (peste 50 parca). Probabil avea si ceva probleme de sanatate si dupa ce a facut nu i-a mai rezistat inima.
Dar nu e cazul la tine, nu o sa se intample nimic daca nu exagerezi. Iar acele cosuri si riduri apar de la pubertate, schimbari hormonale, anumiti factori cum ar fi soarele, fumatul etc.

| StaticLight a răspuns:

Nu are ce rau sa faca fizic. Poate psihic daca e in exces.Dar e chiar ok mai ales daca persoana care face asta e stresata.Toate cele bune!

| asuari a răspuns (pentru Celcestietot):

Mersi pentru aprobare.)

| Celcestietot a răspuns (pentru asuari):

Eram sarcasticwinking

| asuari a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce trist sad și eu care am trăit in minciună...

| Celcestietot a răspuns (pentru asuari):

Poate că este trist, dar nu te întristawinking.