| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea are niste senzatii. I se infunda nasul si simte asa o presiune de la nas pana la cap si ameteste asa de la cap. A avut si niste senzatii asa de caldura si a inceput sa se panicheze. Ce poate sa fie? Multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| davidd100dd a răspuns:

Chestia care poate fii este ori din cauza unei raceli, ori din cauza ca sta undeva unde aerul este prea uscat.din aceste motive intervine amorțeala sau amețeala iar dacă ea este sensibilă psihic se sperie neștiind de ce are simptomele respective și intră în atac de panică

| nomatters95 a răspuns:

Ce ai descris tu mai sus e asemanator cu sinuzita..Despre senzatia de caldura nu stiu ce sa iti spun.Dar cel mai bine e sa o vada un medic. eventual si niste analize de sange.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru nomatters95):

Da. O sa mearga sa isi faca analizele. Azi a durut o capul toata ziua.a luat si pastila si tot nu a trecut. ii e frica sa nu aiba ceva la cap ca a dat cu capul de coltul de la usa cand se ridica sa ia ceva de pe jos..si crede ca de la asta dar nu cred

| nomatters95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa iți spun.Cel mai sigur o sa o lamureasca un medic.