| biancamihaela89 a întrebat:

Stiti cumva "pastile" sau tratamente de slabire pentru o fata de aproape 13 ani? Multumesc mult! :* Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca alergi in ceva gros si transpiri pierzi mai multa apa apa, NU mai multe calorii. E o prostie cu care iti fortezi inima degeaba.

Cand alergi trebuie sa fii imbracata cat mai lejer posibil.

Si pentru slabit alimentatia conteaza cel mai mult :
http://www.getfit.ro/......abire.html

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Evident, legat de ce-am zis, trebuie sa fie insotit de sport ( de 3-4 ori pe sapt ), ca sa scapi si de celulita si sa arati bine. Prin sport iti faci 'formele' pe care le ravnesc toate fetele

| AtateaConditii a răspuns:

Lasa pastilele, bea un pahar mare de apa inainte de fiecare masa, asa stomacul tau va fi pe jumatate plin si nu vei mai putea manca toata portia. SI niste exercitii nu strica seara, abdomene si ginoflexiuni. Faci 5 azi de fiecare maine 6 si tot asa pana la 100.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani? Stai linistita la 13 ani nici eu nu eram multumita de cum aratam si acum e mai bine am avut multa vointa (sport si alimentatie sanatoasa)

| LaraClarice a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te ingrijoreze faptul ca incepi sa te ingrasi la 13 ani. Esti la pubertate, iar dereglarile hormonale pot fi o posibila cauza. Cu timpul vei creste si vei slabi, dar incearca sa faci mai mult sport, sa bei 2l de lichide pe zi si sa ai o dieta sanatoasa.

| nananaan a răspuns:

Cate kilograme are?

| biancamihaela89 explică (pentru nananaan):

Am 45 kg. Dar am celulita, picior gros, burta mare. x_x Nici nu pot sa imbrac o fusta sau o rochie mulata. x_x

| Albert2000 a răspuns:

Nu sunt tratamente pentru copii ca dnu sunt ca adultii.