| AnaBubbles a întrebat:

Hei TPU! Urmeaza sa ma duc la medic luna viitoare, dar vreau sa stiu la ce sa ma astept. In timpul unui act sexual cu logodnicul meu, am simtit ca muschii vaginului mi se incordeaza foarte tare de-odata. Acest lucru a impiedicat penetrarea ulterioara atunci, dar si cea ulterioara. Problema persista de ceva timp, simt ca s-a ingustat acolo si doare extrem de tare cand mai incercam sa facem ceva, si el simtind ca nu poate intra foarte bine.
Si am momente cand simt ca ma inteapa sau imi zvacneste, chiar daca sunt cateva zile bune de cand s-a intamplat asta. Aveti idee ce ar putea fi? Multumesc! Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cand te uzi tot asa ii? Ii iritatie de la frecare si atunci tinde sa se contracte cand simte ceva de aia simti ca o zvacnire

| MotanulAlbastru a răspuns:

Suna a vaginita, dar noi nu suntem medici. Exista multe afecțiuni cu simptomele astea. Te-a bruscat?

Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai des, asemenea contractare se intampla pe fond psihic, daca nu este suficient preludiul sau femeia se sperie de la ceva.

Spune partenerului tau sa te excite pana ce esti in stare aproape inconstienta de placere! In acest caz 99, 9% nu vei avea nici o durere, dimpotriva!winking

| AnaBubbles explică (pentru anonim_4396):

Tot asa e.

| AnaBubbles explică (pentru MotanulAlbastru):

Nu m-a bruscat. E cel mai gentil om pe care l-am italnit pana acum. De acea ma frustreaza ca nu stiu de la ce e.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai o rană pe col daca el a forțat penetrarea, o sa i ti faca medicul o radiografie vaginala sa vada ce ai, daca ai doar o rana nu este asa grav, daca ai altceva o sa aflii de la medic, ce varsta ai tu? Pina nu rezolvi cauza, numai face ti sex.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu zic sa mergi saptamana viitoare la medic este mult pana luna viitoare ca ai si dureri si voi face ti sex nonstop deci crezi tu ca va rezista el o lună fara sex?