| DiiDuu a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa tin cura de slabire. Mie mi se pare ca sunt grasa I don't want to see [ am 1.66 si 53kg]. Ce ati putea sa imi recomdati? funditaaa :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

NU te apuca de cure de slabire de la varsta asta.

Nu esti grasa la 53kg 1.66m. Dar daca vrei poti sa iesi sa alergi cate 30 minute pe zi sau o data la doua zile. Este mult mai sanatos decat stiu eu ce cura gasesti tu pe net, care oricum nu o vei putea tine prea mult si te mai si chinui.

Daca intr-adevar erai grasa da trebuia sa intrii la un program foarte strict de slabit, dar la tine e mai mult o chestie de forma fizica decat de slabit. Deci sportul e cea mai buna optiune pentru tine.

8 răspunsuri:
| blablablaa a răspuns:

Apuca-te de un sport... du-te la inot.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, încă eşti mai SLABĂ cu 5 kg, nici vorbă de a ţine vreo cură de slăbire!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Ești tută, renunță la regim ai 13 ani ești în creștere o să ai parte numai de dereglări hormonale! Renunță urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu ai voie să ţii regimuri în perioada de creştere.
Plus că eşti numai bine cu greutatea asta la înălţimea ta.
Grijă la alimentaţie şi practică un sport.
Te pup!

| BogdanLuca a răspuns:

La 13 ani nu tii cura de slabire!
Mai important ca orice este sa fii sanatoasa, daca vrei sa tii o cura de slabire ai timp la 17- 18 ani!
Bafta!

| xXSahadowXx a răspuns:

Nu esti grasa esti chair f bine chair silueta si la varste asa fragede nu cred ca este foarte sanatos sa salbesti, poti sa ai cancer de plamani

| DiiDuu explică (pentru xXSahadowXx):

O.o stau cuminte mai bine laughing si mersi ^^