| taciii a întrebat:

Heii TPU peste 2 luni am banchetul si as vrea sa slabesc am 48kg si 1.58 si as vrea sa slabesc 2-3 kg cum pot? suneti-mi va rog :'( sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lBroken69 a răspuns:

Faci sport.
Eviţi grăsimile, chipsurile, pâinea, sucurile carbogazoase.
Bei 2-3 l de apă pe zi.
Mănânci fructe.
Seara nu mănânci nimic după ora7.
Dacă o să respecţi tot ce am spus mai sus, cu siguranţă vei slăbi.

| Denis_Dréw_1999 a răspuns:

Sa-ti impui o dieta dar sa te tii de ea... sau sa faci putin sport. depinde unde vrei sa slabesti...

| Dragos_Daniella_2000 a răspuns:

7 zile dieta. De la 4-8 kg
1zi: Bei doar ceai verde
2zi: 4 pahare de chefir
3zi : O sticlă de apă minerală
4zi: un măr
5zi: 4 pahare de lapte
6zi: Ceai verde
7zi: 4 pahare de lapte
Numaidecît 1.5 de lapte pe zi!