| buzeduulci a întrebat:

Hello! Azi am observat ca am scurgeri maronii pale la culoare si nu inteleg de ce. Menstruatia trebuie sa imi vina peste 2-3 zile si am avut doar relatii sexuale protejate cu iubitul meu. Am 20ani si menstruatia reglata. Help, pls?puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lavii007 a răspuns:

E posibil sa fie inceputul menstruatiei, mai ales daca trebuie sa iti vina zilele urmatoare. Mici dereglari apar tot timpul happy

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Du-te nene la ginecolog.de cate ori ti-a traso?

| ScorpyDesigns a răspuns:

E complet normal. Daca intarzie cu 1 zi doua.nu e mare lucru.Sa nu intarzie 1 saptamana..atunci e problema in ghilimele.Sunt doar niste mici "dereglari" sa zic asa care nu o sa te raneasca in orice fel. Daca ai facut sex protejat, nu ai de ce sa-ti faci griji.

| mgtow a răspuns:

Dereglari menstruale.

| buzeduulci explică (pentru express11):

Mars.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de începutul menstruaţiei happy

La unele fete/femei apare o sângerare redusă/maronie 1-2 zile ( la începutul menstruaţiei ) şi/sau 1-2 zile la sfârşitul menstrei; menstra poate veni şi mai devreme ( uneori )...

Toate cele bune.