| anacristina2425 a întrebat:

Hello,menstruatia mi-a intarziat 3 luni, am fost la ginecolog si mi-a prescris un tratament pentru 4 zile progesteron sau asa ceva
Si dupa ce imi vine menstruatia mi-a zis sa incep un tratament cu anticonceptionale si ovule
A 6-a zi a aparut menstruatia dupa pastilutele alea
Dar fara nici o durere
Nu era abundenta de loc …si a tinut doar 2 zile cu foarte putin sange
Eu cand am vazut ca a inceput menstruatia am luat si prima pastila de anticoncepționale pentru ca asa mi s-a zis
Voi ce credeti …de ce sa fi venit asa putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Daca ai luat Duphastone, sangerarea aia nu e tocmai o menstruatie, e normal sa fie doar 2-3 zile. E bine ca ai inceput tratamentul

| Violleta2022 a răspuns:

"Voi ce credeti …de ce sa fi venit asa putin?"
La intrebarea asta nu-ti poate raspunde nimeni deoarece tu ai ciclu neregulat si posibil probleme hormonale serioase, care se pot regla si ajusta numai cu medicatie de la medic si cu hrana sanatoasa si echilibrata.
sanatate multa!

| anacristina2425 explică (pentru Robert2526):

Dada,fix duphastone!