| Xaya a întrebat:

Hello! Peste putin timp voi pleca pentru 2 zile la o pensiune cu piscina si am fost atat de entuziasmata pana mi-am dat seama ca fix atunci pica ziua X si Y. (Aka primele 2 zile de ciclu). Aici am 3 optiuni: sa imi intarzii menstruatia, sa o grabesc (adica sa imi vina maine-poimaine) saaau sa merg la piscina cu ce trebuie unde trebuie, insa mi-e teama sa nu fie bagate in apa substante de genul alora care se inverzesc cand dau de urina si intr-un fel sau altul sa fie scapari.
Intreb daca au mai fost fete/femei pe aici la piscina pe ciclu si daca li s-a intamplat ceva cand au intrat in apa... ca pana acum am mai fost doar la mare pe timpul menstruatiei si e ceva diferit acolo. Mentionezz ca ar trebui sa imi vina in vreo saptamana dupa calendar si deja am dat de simptomele alea lunare ca pofta continua de dulciuri si mancare nesanatoasa, aparitia acneei etc
Ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Xaya explică:

Sa inteleg ca raspunzi un nimic doar pentru puncte? Ok

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Din cate am vazut la alte intrebari asemanatoare, nu exista pastile sa iti intarzie sau sa iti accelereze menstruatia. Poti folosi OB-uri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca nu ai cum sa o intarzai, foloseste ob urile

| Donsavas a răspuns:

Mergi repede la un ginecolog dacă vrei sa ti grăbești menstruatia!

| Rd79 a răspuns:

"insa mi-e teama sa nu fie bagate in apa substante de genul alora care se inverzesc cand dau de urina si intr-un fel sau altul sa fie scapari si da"

Tu crezi in mos craciun?

| stefan1993ful a răspuns:

Cum sa iti întârzii menstruația? Te rog lămurește.mă și pe mine!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru stefan1993ful):

Sarcina. O intirzii vreun an cu ocazia asta...winking

| stefan1993ful a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ocazie o numești Tu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru stefan1993ful):

Pai alte ocazii in care sa intirzie sarcina nu prea stiu. Acum nah, de preferat e sa fie dorita.winking