| FreyLike a întrebat:

Help me, TPU, help me! Mi-am luxat usor glezna, si abia de pot sa merg. Ma doare rau daca incerc sa calc pe piciorul cu pricina. Nu am acasa fase elastice, si nu mai pot suporta durerea pana maine! Nu am nici gheata... Nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma, pleaseee!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Mieeez666 a răspuns:

Iti iei cativa bani si te duci frumos la spital.

| AnaMaariaa1996 a răspuns:

Incearca sa ti-i piciorul cat mai intins si sa calci cat mai putin in el, aproape deloc, inveleste-te cu o patura. Pentru a calma durerea poti sa iei analgezice. Sper ca te-am ajutat. Mergi cat mai repede la medic.

| FreyLike explică (pentru Mieeez666):

Aaaa, am uitat sa spun. Nu vreau sa ma duc la doctor pentru atata lucru! Nu este o scrantire grava. Parintii nici macar nu stiu....Habar nu am cum mi-am scrantit glezna...

| FreyLike explică (pentru AnaMaariaa1996):

Mersi!

| Mieeez666 a răspuns (pentru FreyLike):

Pai de ce nu stiu? Ar fi bine sa le spui. *zic si eu*

| FreyLike explică (pentru Mieeez666):

In fine... mersi...

Răspuns utilizator avertizat
| FreyLike explică (pentru Alexander97):

Mersi mult!