| user5493 a întrebat:

Hepatoprotectoarele Liv 52 sau Liv 52 DS ajuta in hepatita B cronica? sau cel mai bun e regimul sau tratamentul? va rog cei care ati luat sa-mi impartasiti si mie,pentru ca eu inca nu am luat, am viremie mica, dar putina fibroza.Pot regresa fibroza? multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere sfatul unui medic priceput, regimul împreună cu tratamentul corespunzător te vor ajuta.
Personal, nu am fost mulțumită de Liv 52.
Nu uita, odihna ajută la refacerea celulară, implicit și cea hepatică.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Arunca medicamentele la gunoi, mergi pe regim, odihna si chestii naturale (ceaiuri...).

| AngelHugz a răspuns:

Hei tuturor happy

| user5493 explică (pentru sabin89):

Pai Liv52 e supliment alimentar(facut din plante), nu medicament.Iau si ceaiuri hepatoprotectoare, dar nu la un interval anume, ci ocazional...