Întrebare recomandată | Flaphya a întrebat:

Hey :3 am incercat sa fac mult sport si sa am o alimentatie variata, dar mereu dulciurile ma fac sa cedez, incerc sa scap de celulita, cum as putea reusi? ^_^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlondYAlex a răspuns:

Celulita nu inseamna grasime, celulita inseamna inflamarea stratului adipos datorita e-urilor din alimentele gasite in comert. Prin sport poti scapa de grasime daca faci sport regulat dar nu si de celulita, de celulita poti incerca sa scapi mancand mai sanatos, fructe, legume si alimente cat mai naturale, rarind dulciurile si mezelurile si band multa apa plata. Nu trebuie sa elimini de tot dulciurile, ele sunt o importanta sursa de glucide, elemente necesare organismului, sa mananci moderat dulce nu este ceva rau. Sper ca te-am ajutat, succes

7 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Bea muuulta multa apa si mergi la sauna, poti face pilates, aerobic sau taebo. In cateva luni vei vedea schimbari majore:* succes

| neutrino a răspuns:

Poti reusi foarte bine cu ajutorul unui medic.

| FadetoBlack a răspuns:

Oameni, voi tot dați sfaturi din cunoștințele altora, dar voi chiar garantați pe chestiunea asta? Că sportul chiar te scapă de celultită? A făcut cineva sport și a scăpat de celulită?

| Okkultist a răspuns:

Pe langa legume, ador foarte mult dulziuriile. Dami 3 ciocolate si in 2 minute sunt gata toate, ma mir ca imi pot mentine glicemia desi incerc sa nu mai mananc, si ma mentin laughing Pai continuand, si lasand dulciuriile, asta e calea ^^

| BTWIN a răspuns:

La alergat cu tine si lasa dulciurile, altfel e in zadar tot ce faci

| MirceaRadu21 a răspuns:

Uite si un ajutor din partea mea.Intra aici si informeaza-te ce e bine sa faci si ce nu e bine :http://d-news.ro/category/sanatate/

| whbl93 a răspuns:

Mult mers pe jos, miscare si alimentatie sanatoasa