| Killeramaster a întrebat:

Hey! Am o sora, 12 ani ^^. Ea are 1, 50 inaltime.Ce trebuie sa faca sa creasca mai mult in inaltime?[in afara de basket ca nu poate :p]
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alina20120 a răspuns:

Cei care se ocupa cu fitnessul sau cu sporturile cu ar fi ridicarea greutatilor ( permanent) ei stopeaza din crescut si sunt la o inaltime constanta dar ca sa creasca sora ta trebuie sa se alimenteze corect peste lactate... si practicarea sportului cum ar fi basket inot. Daca nu poti creste in oase, poti creste in inaltime natural prin exercitii de stretching, sa va explic cum functioneaza treaba :

In primul rand facand exercitii de stretching coloana isi mareste spatiul dintre vertebre la dimensiunile naturale, care din cauza stresului si efortului zilnic se micsoreaza. Personal fac stretching si in ultimele 5-6 luni am crescut in jur de 4 centimetri. Uita-te aici si un video cu exercitii de crestere http://www.youtube.com/watch?v=IF55ruqjY8o Cred ca ti-am fost de folos FUNDA? :):)

2 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Poate sa faca un tratament cu hormoni de crestere naturali fara efect secundar sau dependenta.Produsu se numeste Natural HGH Support si se gaseste aici : http://www.mypurnutrition.com/produse/.

| Alexgeo2011 a răspuns:

In general este bun orice sport, fiecare sport te dezvolta foarte bine si foarte mult intr-o oarecare masura.
Pentru inaltime cel mai bun este innotul sau (volei, handball)!