| CrazyYoyo a întrebat:

Heykiss
Azi dim cand sa ma spal pe fata am observat 3 vase de sange subtiri de la barbie spre gura pe partea dreapta sunt mov crying
Ce sunt?straight face mama mi-a spus ca sunt varice thinking e adv?sad
Cum scap de ele?crying(
Pot fi de la frig? :-s
Va rog ajutati`ma cryingcryingcrying( puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca sunt varice nu poti scapa de ele numai cu operatie cu laser, poate tie iti trec de la sine daca esti in crestere

| CrazyYoyo explică (pentru mona):

Am 14 ani straight face nu`i normal sa`mi apara la varsta asta crying

| mona a răspuns (pentru CrazyYoyo):

Nu i normal, ai dreptate. cere i parerea si la medicu de familie, poate iti face o trimitere la dermatologie[aia stiu mai bine]

| Justmed a răspuns:

Vei vedea, daca se trag in 2 - zile sunt vase sparte problema. din cauza frigului... daca nu pot fi varice ( desi nu cred )!