| alleluiaah a întrebat:

Hey! Peste cateva zile am o nunta si vreau sa-mi albesc dintii pe cat de mult posibil. Ce pasta de dinti sau orice altceva imi recomandati? big grin
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| pufulete_5719 a răspuns:

Buna:*...din cate am auzit cea mai buna pasta de albire este Signal White Now, dar eu zic ca poti folosi si colgate sau blend-a-med, totul este sa te speli mai des pe dinti ca de exemplu:dimineata, dupa-amiaza si seara.

| Mihaela1964 a răspuns:

Spala-te pe dinti in mod obisnuit, cu pasta e dinti, la final inmoaie periuta in bicarbonat de sodiu alimentar( gasesti in orice magazin, e foarte ieftin), si freaca dintii.Se vor vedea rezultatele imediat.Numai bine.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La doctor costa 100 ron

| alleluiaah explică (pentru Mihaela1964):

Dar ce gust are? big grin laughing

| Mihaela1964 a răspuns (pentru alleluiaah):

Putin salciu, dar crede-ma ca nu mori din asta. Exista paste de dinti cu bicarbonat de sodiu, numai ca-i zice backing soda, deh, suna strain si a altceva, care nu e la fel de eficienta, dar e la fel de salcie.happy