| JESSICAjessy a întrebat:

Hey! Stiti care e cel mai bun aparat auditiv? AXON X 168? Nu conteza pretu.(este pentru bunicu meu)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Axon X168 este un" jaf", o "chinezarie"--- va da banii degeaba caci NU il va suporta!
Cele mai bune aparate sunt cele din marca Oticon, Simens, Starkey si altele ( nu-mi vin in minte acum!). Aceste aparate nu se vand in magazine online ci la firme specializate de protezare auditiva care au contracte cu Casa de sanatate ( pentru compensarea pretului de vanzare a protezei). Ti-as recomanda firmele "Sonorom" ( care vinde aparate Widex) sau firma Audionova( care vinde Phonak si Beltone)--- evita firma Audio optica ( prea multe opinii negative exprimate pe forumuri de cei care au apelat la serviciile acestei firme)

| JESSICAjessy explică (pentru alessia5158):

Bunicu meu locuieste in Craiova sti vreo firma acolo?

| alessia5158 a răspuns (pentru JESSICAjessy):

"Sonorom" nu are centru de protezare in Craiova.
"Audionova "are doua centre :

Craiova 1
Adresa: Str. Unirii nr. 63
Tel/ Fax: 0251/590053;
Mobil: 0729/550329
Email: Craiova@audionova.ro

Craiova 2

Adresa:Calea Bucuresti Bl 13C
Tel/ Fax: 0251/533550;
Mobil: 0730/582026
Email: craiova3@audionova.ro
Pe site-ul Audionova la "contact- centre de aparate auditive" vei gasi, cu un clik pe Dolj, centrele respective si amplasamentul lor pe harta Craiovei http://www. audionova.ro/

| RDDR a răspuns (pentru alessia5158):

Ai perfecta dreptate "alessia". Ceea ce recomanzi tu precum Oticon, Siemens, Starkey sunt cele mai bune marci de aparate auditive si ele prin comparatie sunt precum marcile auto Mercedes, BMW, Audi etc. Dar toata lumea are peste 1000 Lei sa-si achizitioneze aceste aparate care le recomanzi?
Un Auditiv Axon X168 comparat cu Loganul in expunerea mea atata timp cat ti-l poti permite este destul de OK si asta ti-o poate spune bunicul meu care si-a luat un asemenea aparat auditiv Axon X168 si este FOARTE MULTUMIT!