| meryy10 a întrebat:

daca am 1, 53 ce greutate ar trebui sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai...
Dintr-o întrebare anterioară, observ că ai 11 anişori :)

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 50 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Devilady a răspuns:

Ar trebui sa ai in jur de 45-47.depinde cum te vei simti mai bine, depinde si cati ani.nu-ti recomand infometare. urmeaza un regim echilibrat, mananca mai multe fructe si fa si oleaca de sport, asta daca trebuie sa slabesti. daca nu, incearca sa ai un stil de viata sanatos.

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna greutatea ta ideiala la inaltimea ta este 43 kg. Cu drag Stefi.

| dianamaria2001 a răspuns:

Pai e simplu. 53-10=43. Tu ce greutate ai, sincer? Nu te critica nimeni!

| meryy10 explică:

Eu am 11 ani si 45 de kg

| meryy10 explică:

Multumesc!