| IAMKENNETH a întrebat:

Hi guys. Am un papagal (canar) ..Ieri mi-a cantat toata ziua pana la 10pm si azi dimineata cand m-am trezit l-am gasit jos in cusca ..tremura si cand vrea sa zboare in alt loc in cusca pare ca nu mai stie, si de azi dimineata sta numa pe burta jos in cusca. Mentionez ca mananca si bea apa. Ce poate avea? Mentionez ca nu a stat in firg sa- fie frig sau ceva.
Ps: e mascul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| love10andra a răspuns:

Du-te repede cu el la medic...ce mai astepti sa moara?
Asa mi s-a intamplat si mie cu papagalul meu...tot canar dar era femela.Am dus-o la medic si i-a facut tratament 2 saptamani.Si doctoru mi-a zis ca daca o mai tineam in jur de 5 ore murea...

Succes!

5 răspunsuri:
| lorena921 a răspuns:

Si eu am papagal si a patit la fel. nu prea stiu ce are. Poate nu i-ai dat destula atentie.

| xXdoareuXx a răspuns:

Mai bine du-te la un medic veterinar pentru ca sigur va sti ce sa-i faca sau cumpara-i o pereche

| WeAreSmart a răspuns:

Cum a spus si love10andra: du-te repede la veterinar, astfel procedeaza papagalii cin sunt bolnavi stau pe burta, e un semn rau, am avut si e un papagal mascul, intr-o seara statea speriar pe burta iar dimineata a decedat. SUCCES

| IAMKENNETH explică (pentru lorena921):

I-am dat chiar multa atentie c:

| IAMKENNETH explică:

Multumesc tuturor! c: