| doareustreet a întrebat:

Imi este greata ma doare capul stare de somnolenta si urina foarte inchisa la culoare? ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Sănduțța a răspuns:

Nuștiu sigur ce este, dar ai putea bea un ceai de romaniță, el calmează și cu siguranță o să îți fie mai bine. Chiar dacă nu îți place ceaiul, trebuie să il bei pe tot. Mie mi-a fost mult mai bine. Însănătoșire grabnică :*.

| RazvanBaranguta a răspuns:

Cred ca acestea sunt simptome ale insolatiei.Probabil ca ai stat in soare.Incearca sa stai la umbra, departe de soare, relaxat/a si bea ceai(de preferat de menta sau chiar de romanita, deoarece acestea ajuta la somnolenta si la diferite dureri
)

| Jipa95 a răspuns:

Greata poate sa fie de la o mancare, ai mancat prea repede cand ti-era foamne de aici si durerile de cap, si mie mi se intampla cam des, stau cu orele la pc nemancat, iar atunci cand mananc, o fac repede. Urina inchisa la culoare este de la deshidratare, incearca sa bei si tu mai multa apa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sunt semne clare ca trebuie sa-i faci o vizita medicului de familie.

| almirock a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Bine zis!

| Osirius a răspuns:

Felicitari, esti insarcinata!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o hepatita acuta (mai ales daca ti se ingalbenesc ochii si nu ai pofta de mancare)

| doctoressa a răspuns:

Pot fi simptomele unei hepatite. Ar fi bine sa te adresezi medicului cat mai curand posibil.
http://www.i-medic.ro/boli/hepatita-virala-b

| Kaℓi a răspuns:

Seamana a hepatita. Du-te la medic!

| Fatamuntilor a răspuns:

Pot fi semnele unei hepatita(am avut si eu asa ceva )
Medic de familie-specialist si asta cat mai repede.