| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Imi trebuie trimitere de la medic pentru crema betaderm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mamamatii a răspuns:

Rețetă, de la un medic, nu neapărat de familie.

| Floridori a răspuns:

Nu ai nevoie de reteta pentru aceasta crema.
Numai bine!

| Mamamatii a răspuns (pentru Floridori):

Ba trebuie. De unde se poate lua fără?

| Floridori a răspuns (pentru Mamamatii):

De la farmacie.
Pentru orice medicament se recomanda reteta sau macar consultarea medicului, dar chiar daca despre unele medicamente se spune ca sunt numai cu reteta, in realitate, poti merge sa le cumperi fara.
Este doar o crema cu glucocorticoizi, nu e haloperidol. big grin
Daca folosesti crema, incearca la farmacie sa o ceri pur si simplu, fara a arata reteta.Vei vedea ca nu vei intampina probleme. Aaaa, ca poti gasi o farmacista din 100 care sa faca exces de zel, da, e posibil.Dar in general, nu intampini obstacole.