| anonim_4396 a întrebat:

In urma unor traumatisme la nivelul capului, am ramas cu un cucui in dreptul tamplei drepte si in ceafa in partea stanga. Pe langa dureri de cap frecvente, in momentul in care casc simt o presiune puternica pe tampla dreapta. Ce ar trebui sa fac? Ce medic ar trebui sa solicit sa ma consulte? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Începe prin a merge la doctorul tău de familie și prin a-i comunica și lui aceste simptome. Dacă el consideră necesar te va îndruma către un medic specialist. Multă sănătate!

| blackann a răspuns:

Medicul de familie sau un medic generalist la Regina Maria.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medicul de specialitate, la care vei primi trimitere prin medicul de familie.

| Crycris a răspuns (pentru Sunshine123):

Multumesc!

| Crycris a răspuns (pentru sadrian46):

Multumesc! Ma interesa in mod deosebit ce fel de specialitate! Adica pentru sa fac o programare pentru un medic generalist sau neurolog?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medic generalist este medicul de familie. Neurolog.