| ioanamaria2000 a întrebat:

Incerc sa ma tratez de candida din toamna anului trecut...am luat probabil toate ovulele existente la farmacie si pastile (toate prescrise de medicul ginecolog). In sfarist am crezut ca scapasem, dar azi, din curiozitate m-am uitat acolo jos cu o oglinda si am vazut o secretie albicioasa in vagin. E posibil sa fie tot candida sau e secretie normala? Nu e abundenta, nu curge, nu are miros dar e acolo si e usor cremoasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Nu e candida. Toate avem secretie. Daca ar fi fost candida, ar fi fost urat mirositoare. Probabil esti la ovulatie si organismul elimina mai multa secretie sau o fi hormonal

| ioanamaria2000 explică (pentru DiannaDi):

Am început sa iau anticonceptionale de o saptamana. Poate e si din aceasta cauza

| DiannaDi a răspuns (pentru ioanamaria2000):

Tot ce e posibil! Deci stai linistita pana nu apar simptome care sa te duca cu gandul la candida. Multa sanatate draga mea!