| Andreea1095 a întrebat:

La 1.63m e sanatos sa ai 48 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| emilian2002 a răspuns:

Da... eu stiam ca la 1.63 e bine sa ai 63 de kg ca baiat. dar ca fata zic ca e binee. Totusi poti intreba un medic de familie

| Adry05 a răspuns:

Da. Te mai poti ingrasa vreo 2 kg daca vrei. Conteaza pana la urma sa-ti placa tie cum arati.

| Andreea1095 explică (pentru Adry05):

Momentan am 45 și as vrea sa mă mai îngraș 2 maxim 3. De asta am întrebat happy

| anonimg a răspuns:

Este bine ca fata. Daca erai baiat era o problema.

| AlexDFY a răspuns:

E ok

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de varsta. Nu te lua dupa cei de mai sus. Citeste aici: http://www.csid.ro/calculator-greutate-ideala/

| Kiki20098 a răspuns:

Http://www.suntparinte.ro/inaltime-si-greutate-copii
Uita-te aici in tabelul de greutate si inaltime pentru copii si adolescenti si pentru efet sau baieti

| CuriousStuff a răspuns:

Si varsta?
Pentru un adult indicele tau de masa corporala e sub limita de ideal/normal, deci inseamna ca esti subponderala, ar trebui sa te mai ingrasi putin (3-5 kg, deci ar trebui sa ai peste 49-50 de kg), insa pentru un copil/adolescent e posibil sa fie o greutate ideala, conteaza si ce varsta ai.

| Elipsee a răspuns:

Tu fiind fata la 1.63m e destul de bine...intre 50-55 e perfect

| Andreea1095 explică (pentru CuriousStuff):

| CuriousStuff a răspuns (pentru Andreea1095):

Atunci trebuie sa ai cel putin 50 de kg la cei 1.63 ai tai pentru a nu fi (considerata in medicina) subponderala.

| IoanaWorld a răspuns:

Da. Eu am 158 si 55 kg