| AdrianaEvaAdriana a întrebat:

La câte luni de sarcina pot afla dacă voi avea fetiță sau baiețel? Eu sunt însărcinată în 4 luni și încă nu am aflat. Când ar trebui sa îl simt ca mișca? E primul copil și nu prea știu dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AnneMariiie a răspuns:

Fii fericită, și zi că e ce vrei tu.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Sexul copilului îl poți afla după săptămâna 15.

Trebuie să simți mişcări din săptămâna 24 în fiecare zi de mai multe ori pe zi. Multe femei simt şi înainte. Dar ideea e ca după săptămâna 24 dacă trece o zi şi nu simți mişcări trebuie să suni la maternitate.

Ai pus întrebarea asta a doua oară în ultimele 24h aşa că am sesizat adminii.

| AdrianaEvaAdriana explică (pentru StudentLaMedicina):

Am pus-o din nou pentru ca prima am șters-o pentru ca avea doar răspunsul tău și aveam nevoie de mai multe ramuriri

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru AdrianaEvaAdriana):

De ce? Ăsta e răspunsul. Nu este o treabă de părerologie.

| AdrianaEvaAdriana explică (pentru StudentLaMedicina):

Pentru ca am crezut ca pot primi și alte răspunsuri dar lasă

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru AdrianaEvaAdriana):

Ca să primeşti şi alte răspunsuri trebuie să întrebi ceva de o părere sau ce cred alții despre ceva. Nu poți să pui o întrebare care se răspunde foarte uşor când te uiți în guidelines de obstetrică. Nu este o întrebare care are mai multe răspunsuri. Formulează altfel şi o să primeşti mai multe răspunsuri.

Poți să întrebi "Ce să mănânc în sarcină?" - o să primeşti câteva zeci de răspunsuri că trăieşte un mic nutriționist în mulți de aici.