| sheishappy a întrebat:

M-am gandit sa nu mananc nimic 2-3-4 zile. De cate kg credeti ca voi scapa si in cat timp? Funda. Momentan am in jur de 60(15ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mircea22b a răspuns:

Eu am reusit 4 zile maxim. In acele zile am pierdut ceva kg(observa toata lumea), dar le-am pus la loc aproape pe toate. Am ramas cu doar 2 in minus, adica mai trebuie sa dau jos 2 ca sa fiu chiar ok. Ideea e sa revii treptat la mancare normala. Daca se poate inainte si dupa sa insisti pe legume si fructe. A meritat mai mult pentru sanatate decat pentru slabit. Pentru slabit recomand sa incerci exercitii de "figurerobics", gasesti pe youtube 4 seturi de baza. Faci cate unul pe zi timp de 5 zile pe sapt. Ideea exercitiilor e sa slabesti accelerand metabolismul. Tipa respectiva(cea care a inventat exercitiile) a dat jos cam 30 kg in 3 luni, are 47 de ani dar nu arata mai mult de 25.

| mircea22b a răspuns (pentru mircea22b):

Corectez: era vorba de 20 kg in 3 luni.

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Numai aşa poţi ajunge în spital sad

NU ai precizat ce înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată ori băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| sheishappy explică (pentru bursuc001):

1.66, 58kg, 15 ani, fata happy

| bursuc001 a răspuns (pentru sheishappy):

Ai greutate NORMALĂ ( aproape IDEALĂ ); iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu aproape 1 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

O zi frumoasă.

| sheishappy explică (pentru bursuc001):

Multumesc. O zi frumoasa si tie.

| bursuc001 a răspuns (pentru sheishappy):

Cu plăcere!
Mersi şi eu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adică să nu mănânci?
Stai în cur și nu mai aiuri.

| anyry a răspuns:

O sa scapi de multe kg cand o sa ajungi in spital din cauza ca o sa lesini si o sa te bage la perfuzii. Eu cred ca mai bine mananci fructe si legume si faci sport + ca e si foarte sanatos.

| superoidxxl a răspuns:

Eu cred ca vei slabi in jur de 50-52.Imi dai te rog o funda?

| costinus3meow a răspuns:

Cum nimic? o sa iti faci rau+ca daca nu mananci nu slabesti asa de mult du-te la un medic si el o sa iti dea medicamente care te ajuta si sa stii ca e indicat sa mananci dar nu in mare masura

| sasuke96 a răspuns:

Daca nu mananci nu o sa slabesti deloc. O sa te alegi cu vreun lesin si cu o vizita la spital. incerca alte metode daca vrei sa slabesti cum ar fi o dieta si cat mai mult sportwinking