| JackByJack a întrebat:

M-am imbolnavit de marti, am luat antibiotic (augumentin de 1000), am fost si la medic mi-a spus sa continu tratamentu + cateva medicamente dar deja au trecut 5 zile si nu vad nici o schimbare.Am o tuse agresiva de simt ca iese stomacu afara, ce e mai ciudat e ca pe perioada zilei ma simt binisor pana seara in jurul orei 4 cand incepe febra (creste la 39-40), frisoane si tusea foarte agresiva (ma trezeste noptiile). Seara la ora 9 dupa ce iau tratamentul adorm, incepe corpul sa transpire si tot ma trezesc in jurul orei 1-2 noaptea cu tusea.Numai suport, oare nu isi face antibioticul efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi cazul sa te adresezi medicului pneumolog penyru a te consulta si sa iti faci o raza pulmonara!
Nu ezita, zii medicului de familie sa iti dea o trimitere catre pneumologie...
O seara bunahappy

| JackByJack explică (pentru caramela):

Scuip flegme cu puroi

caramela
| caramela a răspuns (pentru JackByJack):

Deci ai infectie la greu...
Fa o raza cat mai urgent!
Nu astepta minuni acasa, asa am asteptat si eu, si astazi sufar...sad
O seara buna happy