| Florazul15 a întrebat:

M-am lovit din greșeală în timp ce îmi desfăceam fermoarul la bluză cu pumnul în partea stângă a pieptului, în zona inimii și mă doare. Este grav? Auzisem că nu este bine sa te lovești în zona inimii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să te calmezi că nu s-a întâmplat nimic. Nu eşti făcută din sticlă. Ai cutia toracică şi protejează inima.

| darrio2007 a răspuns:

N-ai nici pe drk. Altii au patit mult mai multe si inca traiesc.
Parca te-ai fi nascut ieri.
Poti sa respiri singur?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai bătut singur?

| gabicoo a răspuns:

Și când te descalți ce folosești? Ciocanul?

| Florazul15 explică (pentru StudentLaMedicina):

Am înțeles. Mulțumesc

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Florazul15):

Cu plăcere!

| Georgiana0216 a răspuns:

Banuiesc ca fermoarul era blocat si in incercarea ta de a-l desface te-ai lovit mai cu putere in zona inimii.
Stai fara griji, nu inima e cea care te doare, ci muschiul din zona respectiva.
Pana la inima era cale lunga, nu patesti nimic.

| ReddY25 a răspuns:

Keep calm