anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

M-am plictisiiit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este o intrebare?
Mie mi se pare ca-i un monolog...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu, vreau doar sa știu dacă măcar se chinuie ăștia sa afle cauza unor boli, aici e ceva personal legat de un prieten in fine, dacă poți sa îmi răspunzi la întrebare ar ți ok

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Medicamentele au efecte secundare, asta este clar si ca atare, da, pot declansa anumite boli.
Ideea este ca nu-i nimeni interesat sa investigheze ce ti-au declansat tie anumite medicamente, ca nu-i problema lor sa opreasca productia acelui medicament ci sa o craesca, ca medicii primesc procentaj din tot ceea ce prescriu la pacient.
Daca tu vezi ca dupa ce ai luat acel medicament ai altfeld e simptome, opreste-l imediat~! Nimnei nu te poate forta sa iei ceva ce nu-ti face bine sua nu vrei.
Traim in vremuri in care facultatile se fac pe banda si examenele se iau pe spaga, ca atare, toti sunt interesati sa faca bani, nu s ate vindece pe tine, ca de te vindeca te-qau pierdut de client. Un om sanatos este o mare pierdere pentru medic, ca ramane el muritor de foame!

Cauta medicina alternativa, naturopati, cauta sa mergi la cineva specializat in homeopatie, ca plantele medicinale sunt ele mai slabe, dar sunt mult mai bune decat chimicalele pe care ti le introduci in corp cu buna stiinta si care au atat de multe efecte secundare, care te fac mai bolnav decat esti.